Λοκομοτίβ Κουμπάν-Βίρτους Μπολόνια 83-89: Στον αστερισμό του Τεόντοσιτς (vid)

Η Βίρτους Μπολόνια παρέμεινε αήττητη στον τρίτο όμιλο του Eurocup (6-0 ρεκόρ) περνώντας και από την Ρωσία και συγκεκριμένα την έδρα της Λοκομοτίβ Κουμπάν (89-83). Ο Μίλος Τεόντοσιτς ήταν για ακόμα ένα ματς πρωταγωνιστής με 29 πόντους και 5 ασίστ.

Η Βίρτους Μπολόνια του Σάσα Τζόρτζεβιτς συνέχισε την επέλαση της στον τρίτο όμιλο του Eurocup (ρεκόρ 6-0), “αλώνοντας” και την έδρα της Λοκομοτίβ Κουμπάν (ρεκόρ 5-2).

Στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου, με πρωταγωνιστή (ποιον άλλον;) τον Μίλος Τεόντοσιτς οι Ιταλοί πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με 89-83.

Ο Σέρβος “μάγος” τελείωσε το ματς με 29 πόντους και 5 ασίστ (δείτε παρακάτω την καλύτερη εκ των πέντε) σε μόλις 26 λεπτά συμμετοχής. Νούμερα αρκετά για να του δώσουν 27 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης. Τεσιτόρι (15 πόντους, 7 ριμπάουντ σε 16 λεπτά) και Πατζόλα (12 πόντους, 6 ριμπάουντ) συνέβαλλαν τα μέγιστα στην επίτευξη της νίκης.

Για την γηπεδούχο “Λόκο” του Εβγκένι Πασούτιν, τα double-double των Καλνιέτις (12 πόντους, 11 ασίστ) και Άλαν Ουίλιαμς (15 πόντους, 18 ριμπάουντ) δεν ήταν αρκετά.