Σλασκ Βρότσλαβ-Τουρκ Τέλεκομ 70-86: Νίκησε αλλά περιμένει… (highlights)

Η Τουρκ Τέλεκομ νίκησε με 86-70 την Σλασκ Βρότσλαβ στην «Όρμπιτα Αρίνα» για την 18η αγωνιστική των ομίλων του Eurocup.

Θα χρειαστεί όμως να περιμένει τα παιχνίδια Μπουντούτσνοστ-Γκραν Κανάρια και Άρης-Τρέντο που θα διεξαχθούν 7/2, προκειμένου να γνωρίζει αν θα προκριθεί στα play offs.

Αντίθετα η Σλασκ ήταν τελευταία στον Β’ Όμιλο χωρίς κανένα ενδιαφέρον για πρόκριση.

Το ματς είχε κόντρα μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, όταν η Σλασκ ήταν κοντά με 26-27.
Από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά η Τέλεκομ πήρε τα ηνία του ματς και με επιθετικό πλουραλισμό άνοιξε σταδιακά τη διαφορά.

Έκλεισε το ημίχρονο στο 40-50 ενώ στο 3ο δεκάλεπτο αν και προηγήθηκε με 14 πόντους (48-62) είδε την Σλασκ να μειώνει προσωρινά στους 8, 57-65.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως η τάξη αποκαταστάθηκε, με το σκορ να κλείνει στο 86-70.

Η Άνκαρα είχε πρώτο σκόρερ τον Πάλμερ με 22π., τον Ίνοκ να κάνει νταμπλ-νταμπλ με 15 πόντους και 10 ριμπάουντ και τρεις ακόμη διψήφιους.

Αντίθετα η Σλασκ είχε τον Σέρβο σέντερ Μίλετιτς με νταμμπλ-νταμπλ 20 πόντους και 11 ριμπάουντ, τον Νίζιολ με 14 και τον Γκράβετ με 13 πόντους.