Μπανταλόνα – Λιετκαμπέλις 65-50: Της έφτασε ένα δεκάλεπτο (hls)

Η ομάδα του Κάρλες Ντουράν ήταν καλύτερη και πήρε μια άνετη νίκη απέναντι στην Λιετκαμπέλις.

H Μπανταλόνα υποδέχτηκε την Λιετκαμπέλις στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Eurocup με τους γηπεδούχους να παίρνουν μια άνετη νίκη με τελικό σκορ 65-50.

Η ομάδα του Κάρλες Ντουράν είχε τον έλεγχο σχεδόν σε ολόκληρη την διάρκεια της αναμέτρησης με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο της τελευταίας περιόδου όπου οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα σερί 9-0 και προσπάθησαν να επιστρέψουν στο ματς χωρίς όμως αυτό να συμβεί τελικά.

Η τρίτη περίοδος ήταν αυτή που τελικά έκρινε την έκβαση του αγώνα με την Μπανταλόνα να αποδίδει καλά και στις πλευρές του παρκέ να “τρέχει” ένα επιμέρους σκορ 22-5 και να κάνει το έργο της πολύ πιο απλό στην συνέχεια.

Κορυφαίος παίκτης για τους νικητές ο Άντε Τόμιτς με 14 πόντους με τον Μπράντον Πολ να συμπληρώνει άλλους 12 την ώρα που στην αντίπερα όχθη πρώτος σκόρερ με 12 πόντους ήταν ο Γκάγκιτς. Το ρεκόρ της Μπανταλόνα πλέον στο 12-3 και αυτό της Λιετκαμπέλις στο 7-7.