Άνετο μεσημέρι στη Θεσσαλονίκη

Το Περιστέρι δε συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση από τον Ηρακλή τον οποίο νίκησε 72-57 στο «Ιβανώφειο».

Το Περιστέρι δε συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση από τον Ηρακλή τον οποίο νίκησε 72-57 στο «Ιβανώφειο». Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και προηγήθηκαν στο τέλος της πρώτης περιόδου με διαφορά επτά πόντων (19-12). Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε και στην συνέχεια με τους παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη να βρίσκουν λύσεις στην επίθεσης και να διευρύνουν τη διαφορά τους στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου στους 13 πόντους (34-21).

Στην επανάληψη, ο Ηρακλής προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά στις αρχές της τρίτης περιόδου και κατάφερε να ρίξει το προβάδισμα των φιλοξενούμενων στο +8 (47-39). Παρά τις προσπάθειες των παικτών του Κρις Χουγκάζ να αλλάξουν την εις βάρος τους κατάσταση, το Περιστέρι πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 72-57.