Ο Χολ έκανε τη διαφορά στην Πάτρα

Ο Προμηθέας δείχνει ικανός να κρατήσει δύο καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη κερδίζοντας τον ανταγωνιστικό και μαχητικό Πανιώνιο στην Πάτρα (87-76)

Ο Πανιώνιος έδειξε αρκετά ανταγωνιστικός στο ξεκίνημα με τον Σάμουελς να σκοράρει 11 πόντους σε 10 λεπτά και να παίρνει προβάδισμα (15-19) χάρη στην αποτελεσματική άμυνα του. Ο Προμηθέας συνήλθε, έσφιξε την άμυνα και με κύριους εκφραστές των επιθέσεων τους Χολ και Κασελάκη άρχισε να χτίζει διαφορά και να ολοκλήρωσε το ημίχρονο στο +6 (41-35).

Οι Νεοσμυρνιώτες στηρίχθηκαν στον Σάμουελς και στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου που έφτασε τους 18 πόντους σε 20 λεπτά. Ο Προμηθέας χωρίς δημιουργία, δίνει την ευκαιρία στον Πανιώνιο να περάσει μπροστά (49-50),  όμως η ομάδα του Γιατρά με επί μέρους σκορ 18-3 δεν αφήνει τους φιλοξενούμενους να πάρουν ανάσα και αποκτά διαφορά ασφαλείας (69-58). Ο Προμηθέας κυριαρχει στα ριμπάουντ, ενώ ο Χολ κάνει μεγάλο ματς.
Οι Πατρινοί πιο έμπειροι διατηρούν την διαφορά που έχουν αποκτήσει και επιστρέφουν στις νίκες μετά την ήττα στο Ρέθυμνο την περασμένη αγωνιστική.

Tα δεκάλεπτα: 15-19, 26-16, 28-23, 18-18

Για τους νικητές ο Χολ πέτυχε 23 πόντους, 18 είχε ο Ρόμπινσον, 14 έβαλε ο Αγραβάνης, ενώ από 13 σημείωσαν Έλις και Κασελάκης. Για τους ηττημένους ο Σάμουελς σημείωσε 19 πόντους , ακολούθησε ο Ντάρεν με 14.