ΠΑΟΚ-Περιστέρι 85-69: Σαρωτικός…

Με μια επιβλητική εμφάνιση και άνετη όπως εξελίχθηκε ο αγώνας νίκη με 85-69 επί του Περιστερίου ο ΠΑΟΚ συνεχίζοντας την ανοδική πορεία του -επί ημερών Αρη Λυκογιάννη- κλείδωσε μια θέση στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα, προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 42-34 και οχι μόνο καθάρισαν το ματς στην τρίτη περίοδο αλλά στην πορεία κατάφεραν να υπερκαλύψουν και το -9 της ήττας τους στο παιχνίδι του πρώτου γύρου.

Ετσι απέκτησαν και το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας με τους αντιπάλους τους.

ΠΑΟΚ: Λοβ 14, Γκρίφιν 15(5 κλεψίματα), Μαργαρίτης 2, Κακλαμανάκης 2, Καμπερίδης 4, Μπιτς 17(7 ριμπάουντς), Κονατέ 8, Καραγιαννίδης, Ιατρίδης, Παπαντωνίου 4, Κάρτερ 4, Τέρνερ 15.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Πετεγουέι 18, Τσαϊρέλης 8, Μακλίν 4, Τζόουνς 5, Μάντζαρης 1, Σκορδίλης 4, Βησαρίου, Φορντ 4, Σαλούστρος 11, Τολα 1, Γκουτιέρεζ 10.