Volley League: Συνέχεια της αγωνιστικής με δυο ματς

Με δυο αναμετρήσεις συνεχίζεται το πρόγραμμα της δωδέκατης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volley League την Κυριακή.

Στις 18:00, η Κηφισιά θα φιλοξενήσει τον Φοίνικα Σύρου. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην όγδοη θέση της βαθμολογίας με οκτώ βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην ένατη θέση με επίσης οκτώ βαθμούς. Οι νησιώτες έχουν την προϊστορία με το μέρος τους, καθώς μετρούν 23 νίκες έναντι 16 της ομάδας των βορείων προαστίων. Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Φοίνικας είχε επικρατήσει στη Σύρο με 3-0 σετ, όμως στο League Cup η Κηφισιά είχε πάρει το «διπλό» με 3-1 σετ.

Στις 18:00, ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει στο κλειστό της Πυλαίας τον Μίλωνα. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην τέταρτη θέση με 15 βαθμούς. Ο «Δικέφαλος» του Βορρά μετρούσε δέκα σερί νίκες επί της ομάδας της Νέας Σμύρνης στα μεταξύ τους ματς, μέχρι την αναμέτρηση του πρώτου γύρου. Εκεί ο Μίλων επικράτησε 3-1 σετ και πανηγύρισε τη πρώτη του νίκη επί του ΠΑΟΚ σε έντεκα ματς.