Ίντερ Μ.-Ορλάντο 2-1: Πήρε το ντέρμπι με ανατροπή (vid)

Σε ματς που είχε συγκλονιστικό επίλογο η Ίντερ Μαΐάμι έφτασε στη νίκη εις βάρος του Ορλάντο με ανατροπή και σκορ 2-1

Το Ορλάντο “πάτησε” από την αρχή του ματς καλύτερα στο γήπεδο κι έφτασε γρήγορα στο προβάδισμα με τον πέμτπο τέρμα του Ντάριλ Ντίκε στη σεζόν.

Η Ίντερ άρχισε να διορθώνει την εικόνα της όσο περνούσε η ώρα, ασκώντας πίεση κυρίως μέσω των στατικών φάσεων. Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Πέδρο Γκαλέσε είχε απαντήσεις σε όλες τις περιπτώσεις και οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους με αυτογκόλ του Γιάνσον σε σουτ του Ματουιντί.

Η Ίντερ έβγαλε μεγάλη ένταση στο παιχνίδι της από την αρχή του δεύτερου μέρους κι είχε δοκάρι με κεφαλιά του Καράνσα στο 53ο λεπτό μετά από έξοχη σέντρα του Μόργκαν.

Ο επίλογος του ματς ήταν συγκλονιστικός, με τον Μακάρθι να κάνει σπουδαία επέμβαση σε σουτ του Μισέλ στο 87ο κι ένα λεπτό αργότερα ο Γκονζάλο Πίρες με κεφαλιά σε εκτέλεση κόρνερ του Μόργκαν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και την ομάδα του σε “πελάγη ευτυχίας”.