Super League Premier League La Liga Bundesliga Ligue 1 Euroleague

Κολύμβηση: Το ελληνικό πρόγραμμα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Με 19 κολυμβητές παίρνει μέρος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Ρώμης η Ελλάδα.

Την Πέμπτη το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών ανοίγει από ο Κριστιάν Γκολομέεβ.

Αναλυτικά:

Πέμπτη 11/8

Πρωί – Προκριματικά (10:00)
50μ. πεταλούδα (Α) Κριστιάν Γκολομέεβ, Στέργιος Μπίλας, Κώστας Στάμου, Χρήστος Παπαδόπουλος
100μ. ελεύθερο (Γ)
400μ. μικτή ατομική (Α) Δανιήλ Γιουρτζίδης
200μ. ύπτιο (Γ)
100μ. πρόσθιο (Α) Αρκάδιος Ασπουγαλής, Κώστας Μερετσόλιας, Σάββας Θώμογλου
4Χ200μ. ελεύθερο (Γ)
800μ. ελεύθερο (Γ)

Απόγευμα (19:00)

50μ. πεταλούδα (Α) Ημιτελικός
100μ. ελεύθερο (Γ) Ημιτελικός
400μ. μικτή ατομική (Α) Τελικός
200μ. ύπτιο (Γ) Ημιτελικός
100μ. πρόσθιο (Α) Ημιτελικός
4Χ200μ. ελεύθερο (Γ) Τελικός

Παρασκευή 12/8

Πρωί – Προκριματικά (10:00)
50μ. πεταλούδα (Γ) Άννα Ντουντουνάκη
100μ. ελεύθερο (Α) Ανδρέας Βαζαίος, Οδυσσέας Μελαδίνης, Στέργιος Μπίλας, Χρήστος Παπαδόπουλος
100μ. πρόσθιο (Γ) Μαρίλεια Δρασίδου, Ελένη Κοντογεώργου
200μ. ύπτιο (Α) Βαγγέλης Μακρυγιάννης, Απόστολος Σίσκος
4Χ100μ. μικτή ομαδική Mixed Εθνική ομάδα
800μ. ελεύθερο (Α) Δημήτρης Μάρκος

Απόγευμα (19:00)

200μ. ύπτιο (Γ) Τελικός
50μ. πεταλούδα (Α) Τελικός
100μ. ελεύθερο (Γ) Τελικός
100μ. πρόσθιο (Α) Τελικός
100μ. πρόσθιο (Γ) Ημιτελικός
100μ. ελεύθερο (Α) Ημιτελικός
50μ. πεταλούδα (Γ) Ημιτελικός
200μ. ύπτιο (Α) Ημιτελικός
800μ. ελεύθερο (Γ) Τελικός
4Χ100μ. μικτή ομαδική Mixed (Τελικός)

Σάββατο 13/8

Πρωί – Προκριματικά (10:00)
200μ. ελεύθερο (Γ)
100μ. πεταλούδα (Α) Ανδρέας Βαζαίος, Θοδωρής Ανδρεόπουλος, Κώστας Στάμου
50μ. ύπτιο (Γ) Νόρα Δράκου
200μ. πρόσθιο (Α) Σάββας Θώμογλου
400μ. μικτή ατομική (Γ)
4Χ100μ. ελεύθερο (Γ)

Απόγευμα (19:00)

200μ. ελεύθερο (Γ) Ημιτελικός
200μ. ύπτιο (Α) Τελικός
50μ. πεταλούδα (Γ) Τελικός
100μ. ελεύθερο (Α) Τελικός
100μ. πρόσθιο (Γ) Τελικός
100μ. πεταλούδα (Α) Ημιτελικός
50μ. ύπτιο (Γ) Ημιτελικός
200μ. πρόσθιο (Α) Ημιτελικός
400μ. μικτή ατομική (Γ) Τελικός
800μ. ελεύθερο (Α) Τελικός
4Χ100μ. ελεύθερο (Γ) Τελικός

Κυριακή 14/8

Πρωί-Προκριματικά (10:00)
200μ. ελεύθερο (Α) Ανδρέας Βαζαίος, Δημήτρης Μάρκος, Κώστας Στάμου
100μ. πεταλούδα (Γ) Άννα Ντουντουνάκη
50μ. ύπτιο (Α) Απόστολος Χρήστου, Βαγγέλης Μακρυγιάννης, Θοδωρής Ανδρεόπουλος
200μ. πρόσθιο (Γ) Ελένη Κοντογεώργου
4Χ100μ. ελεύθερο (Α) Εθνική ομάδα
1.500μ. ελεύθερο (Γ)

Απόγευμα (19:00)

100μ. πεταλούδα (Α) Τελικός
50μ. ύπτιο (Γ) Τελικός
200μ. ελεύθερο (Α) Ημιτελικός
100μ. πεταλούδα (Γ) Ημιτελικός
50μ. ύπτιο (Α) Ημιτελικός
200μ. πρόσθιο (Γ) Ημιτελικός
200μ. πρόσθιο (Α) Τελικός
200μ. ελεύθερο (Γ) Τελικός
4Χ100μ. ελεύθερο (Α) Τελικός

Δευτέρα 15/8

Πρωί-Προκριματικά (10:00)
50μ. ελεύθερο (Γ) Νόρα Δράκου, Μαρίλεια Δρασίδου
50μ. πρόσθιο (Α) Αρκάδιος Ασπουγαλής, Κώστας Μερετσόλιας, Σάββας Θώμογλου
100μ.ύπτιο (Γ) Νόρα Δράκου
200μ. πεταλούδα (Α) Απόστολος Σίσκος
200μ. μικτή ατομική (Γ)
4Χ100μ. ελεύθερο Mixed Εθνική ομάδα
1.500μ. ελεύθερο (Α) Δημήτρης Μάρκος

Απόγευμα (19:00)

100μ. πεταλούδα (Γ) Τελικός
200μ. ελεύθερο (Α) Τελικός
200μ. πρόσθιο (Γ) Τελικός
100μ. ύπτιο (Γ) Ημιτελικός
50μ. πρόσθιο (Α) Ημιτελικός
50μ. ελεύθερο (Γ) Ημιτελικός
200μ. πεταλούδα (Α) Ημιτελικός
200μ. μικτή ατομική (Γ) Ημιτελικός
50μ. ύπτιο (Α) Τελικός
1.500μ. ελεύθερο (Γ) Τελικός
4Χ100μ. ελεύθερο Mixed

Τρίτη 16/8

Πρωί-Προκριματικά (10:00)
50μ. ελεύθερο (Α) Κριστιάν Γκολομέεβ, Οδυσσέας Μελαδίνης, Στέργιος Μπίλας, Χρήστος Παπαδόπουλο
200μ. πεταλούδα (Γ)
100μ. ύπτιο (Α) Απόστολος Χρήστου, Βαγγέλης Μακρυγιάννης, Θοδωρής Ανδρεόπουλος
50μ. πρόσθιο (Γ) Μαρίλεια Δρασίδου, Ελένη Κοντογεώργου
200μ. μικτή ατομική (Α) Ανδρέας Βαζαίος, Δανιήλ Γιουρτζίδης
4Χ200μ. ελεύθερο Mixed

Απόγευμα (19:00)

200μ. πεταλούδα (Α) Τελικός
50μ. ελεύθερο (Γ) Τελικός
50μ. πρόσθιο (Α) Τελικός
200μ. μικτή ατομική (Γ) Τελικός
50μ. ελεύθερο (Α) Ημιτελικός
50μ. πρόσθιο (Γ) Ημιτελικός
1.500μ. ελεύθερο (Α) Τελικός
200μ. πεταλούδα (Γ) Ημιτελικός
200μ. μικτή ατομική (Α) Ημιτελικός
100μ. ύπτιο (Γ) Τελικός
100μ. ύπτιο (Α) Ημιτελικός
4Χ200μ. ελεύθερο Mixed Τελικός

Τετάρτη 17/8

Πρωί-Προκριματικά (10:00)
400μ. ελεύθερο (Γ)
400μ. ελεύθερο (Α) Δημήτρης Μάρκος
4Χ100μ. μικτή ομαδική (Γ)
4Χ100μ. μικτή ομαδική (Α) Εθνική ομάδα

Απόγευμα (19:00)

50μ. ελεύθερο (Α) Τελικός
50μ. πρόσθιο (Γ) Τελικός
100μ. ύπτιο (Α) Τελικός
200μ. πεταλούδα (Γ) Τελικός
200μ. μικτή ατομική (Α) Τελικός
400μ. ελεύθερο (Γ) Τελικός
400μ. ελεύθερο (Α) Τελικός
4Χ100μ. μικτή ομαδική (Γ) Τελικός
4Χ100μ. μικτή ομαδική (Α) Τελικός

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πέμπτη 11/8

10:30 Σόλο ελεύθερο πρόγραμμα Προκριματικός (Ευαγγελία Πλατανιώτη)
16:00 Ομαδικό τεχνικό πρόγραμμα Τελικός (Εθνική ομάδα)

Παρασκευή 12/8

10:30 Ντουέτο ελεύθερο πρόγραμμα Προκριματικός (Ευαγγελία Πλατανιώτη, Σοφία Μαλκογεώργου)
16:00 Σόλο τεχνικό πρόγραμμα Τελικός (Ευαγγελία Πλατανιώτη)
17:30 Σόλο τεχνικό πρόγραμμα Τελικός (Ευαγγελία Πλατανιώτη)
18:00 Highlights Τελικός (Εθνική ομάδα)

Σάββατο 13/8

10:30 Ομαδικό ελεύθερο πρόγραμμα Προκριματικός (Εθνική ομάδα)
16:00 Ντουέτο ελεύθερο πρόγραμμα Τελικός
17:05 Ντουέτο ελεύθερο πρόγραμμα Mixed Τελικός

Κυριακή 14/8

10:30 Σόλο ελεύθερο πρόγραμμα Τελικός (Ευαγγελία Πλατανιώτη)
11:30 Σόλο ελεύθερο πρόγραμμα Τελικός (Ευαγγελία Πλατανιώτη)
16:00 Κόμπο ελεύθερο πρόγραμμα Τελικός (Εθνική ομάδα)

Δευτέρα 15/8

10:30 Ντουέτο τεχνικό πρόγραμμα Τελικός (Ευαγγελία Πλατανιώτη, Σοφία Μαλκογεώργου)
12:00 Ντουέτο τεχνικό πρόγραμμα Mixed Τελικός
16:00 Ομαδικό ελεύθερο πρόγραμμα Τελικός (Εθνική ομάδα)
17:45 Γκαλά event

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Δευτέρα 15/8

14:00 Ομαδικό event

Τρίτη 16/8

13:00 1μ. Γυναικών Προκριματικός
15:10 10μ. Συγχρονισμένων Mixed Τελικός
16:10 1μ. Γυναικών Τελικός

Τετάρτη 17/8

13:00 10μ. Γυναικών Προκριματικός
14:50 3μ. Συγχρονισμένων Mixed Τελικός
15:57 10μ. Γυναικών Τελικός

Πέμπτη 18/8

11:00 1μ. Ανδρών Προκριματικός (Θεόφιλος Αυθίνος, Αθανάσιος Τσιρίκος)
16:30 3μ. Συγχρονισμένων Γυναικών Τελικός
17:40 1μ. Ανδρών Τελικός

Παρασκευή 19/8

11:00 3μ. Γυναικών Προκριματικός
16:30 10μ. Συγχρονισμένων Ανδρών Τελικός (Νίκος Μόλβαλης, Αθανάσιος Τσιρίκος)
17:45 3μ. Γυναικών Τελικός

Σάββατο 20/8

11:00 3μ. Συγχρονισμένων Ανδρών Προκριματικός (Θεόφιλος Αυθίνος, Αθανάσιος Τσιρίκος)
16:30 10μ. Συγχρονισμένων Γυναικών Τελικός
17:37 3μ. Συγχρονισμένων Ανδρών Τελικός

Κυριακή 21/8

11:00 10μ. Ανδρών Προκριματικός (Νίκος Μόλβαλης, Αθανάσιος Τσιρίκος)
16:45 3μ. Συγχρονισμένων Ανδρών Τελικός (Νίκος Μόλβαλης, Θεόφιλος Αυθίνος)
18:25 10μ. Ανδρών Προκριματικός Τελικός

OPEN WATER

Τετάρτη 18/8

10:00 10 χλμ. Γυναικών
13:00 5 χλμ. Ανδρών

Πέμπτη 19/8

10:00 10 χλμ. Ανδρών
13:00 5 χλμ. Γυναικών

Παρασκευή 20/8

08:00 25 χλμ. Ανδρών-Γυναικών

Σάββατο 21/8

10:00 5 χλμ. ομαδικό


Σχολιασμός

Γράψτε το σχόλιό σας