Δύσκολα η Πόρτο

Η Πόρτο τα βρήκε... σκούρα κόντρα στη Μαρίτιμο, αλλά πήρε τη νίκη με 2-0 χάρη σε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Η Πόρτο τα βρήκε… σκούρα κόντρα στη Μαρίτιμο, αλλά πήρε τη νίκη με 2-0 χάρη σε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 41′, όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ρομπέρζ, αλλά για να πανηγυρίσουν στο “Ντραγκάο” χρειάστηκε να κάνουν αρκετή υπομονή.

Ο Ροντρίγκες έβαλε την Πόρτο μπροστά στο σκορ στο 81′, ενώ ο Μπρίγκελ με αυτογκόλ στο 83′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Το πορτογαλικό πρωτάθλημα ξαναρχίζει στις 8 Ιανουαρίου και μετά από 13 αγωνιστικές, οι “δράκοι” ισοβαθμούν στην κορυφή με την Μπενφίκα με 33 πόντους.