Αστον Βίλα – Σαουθάμπτον 3-4: Άγριοι οι “Άγιοι”

Εκπληκτικό παιχνίδι διεξήχθη στο Βίλα Παρκ, με τον Σαουθάμπτον να επικρατεί 4-3 της Άστον Βίλα.

Εκπληκτικό παιχνίδι διεξήχθη στο Βίλα Παρκ, με τον Σαουθάμπτον να επικρατεί με 4-3 της Άστον Βίλα.

Οι φιλοξενούμενοι  πέτυχαν γκολ μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης με τον Βέστεργκαρντ όμως το γκολ ακυρώθηκε μετά από εξέταση του VAR ως offside. Η ομάδα του Χάσενχουτλ πίεσε αρκετά από την αρχή του ματς και είχε και δοκάρι στο 7ο λεπτό με τον Γουόλκοτ! Τελικά η πίεση απέδοσε καρπούς στο 20ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Βέστεργκάρντ με κεφαλιά έκανε το 1-0. Ο Γουόρντ Πράουζ στο 33 ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ενώ στο 45 ο ίδιος παίκτης πάλι με απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Μαρτίνες για το 3-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 58΄ο Ίνγκς με υπέροχο γκολ έκανε το 4-0!

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 62 μείωσαν με τον Μινγκς σε 4-1. Στις καθυστερήσεις του αγώνες, οι “χωριάτες” πέτυχαν δύο γκολ για να διαμορφώσουν το τελικό 4-3 με πέναλτι του Γουότκινς στο 93  και γκολ του Γκρίλις στο 97.