Μόνη πρώτη η Σερβία

Η Σερβία πήρε τη νίκη με 3-0 κόντρα στη Μολδαβία και εκμεταλλευόμενη το 1-1 της Ιρλανδίας στη Γεωργία, έμεινε μόνη πρώτη στον τέταρτο προκριματικό όμιλο του Μουντιάλ.

Γκατσίνοβιτς στο 20′ και Κολάροφ στο 30′ έβαλαν μπροστά με 2-0 τους “πλάβι” ενώ ο Μίτροβιτς έγραψε το 3-0 στο 81ο λεπτό, με τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς να περνά στο ματς ένα λεπτό αργότερα.

Οι Σέρβοι έφτασαν τους 15 βαθμούς σε 7 ματς και άφησαν δύο πίσω τους την Ιρλανδία, που έμεινε στο 1-1 με τη Γεωργία στην Τιφλίδα.

Ο Ντάφι άνοιξε το σκορ για τους Ιρλανδούς στο 4′ αλλά το γκολ του Καζαϊσβίλι στο 34′, διαμόρφωσε το 1-1 που έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα του αγώνα.