Χάλκινο για τη Χριστίδου στο παγκόσμιο τουρνουά taekwondo

Γεννημένη πρωταθλήτρια και μάλιστα παγκοσμίου επιπέδου είναι η Γραμματική Χριστίδου.

Το γεγονός επιβεβαιώνεται από την  τελευταία της διεθνής επιτυχία αφού σε παγκόσμια τουρνουά taekwondo που έλαβε χώρα στο Ντουμπάι κατέκτησε την 3η θέση.
Ο ανταγωνισμός ήταν σκληρός μα η Ελληνίδα αθλήτρια πίστεψε στον εαυτό της και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Η ίδια μιλά  για την πορεία της στο Fujairah Open 2015 αλλά και για την σκληρή της προετοιμασία η οποία είχε αρχίσει από το περασμένο Καλοκαίρι.

Υπενθυμίζεται πως η Γραμματική Χριστίδου είχε κατακτήσει την 3η θέση σε παγκόσμιο πρωτάθλημα taekwondo που είχε γίνει στο Μεξικό.