Απίστευτη! Πρόκριση για τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά του EHF European Cup

Ο Ολυμπιακός πήρε τη μεγάλη νίκη επί της Κρκα με 19-25 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του EHF European Cup.

Φοβερή εμφάνιση από τον Ολυμπιακό για ακόμη μια φορά όπου επικράτησε με 1925 απέναντι στην Κρκα στην Σλοβενία και προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά του EHF European Cup.

Ο Ολυμπιακός έφυγε με διπλό από την Σλοβενία

Οιερυθρόλευκοι” μπήκαν δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού με τους Σλοβένους να πιέζουν στην συνέχεια του παιχνιδιού και το πρώτο ημίχρονο να λήγει ισόπαλο με 1010.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κρκα πήρε τα πάνω της και προηγήθηκε δυο φορές στην αρχή του παιχνιδιού. Ωστόσο ο Ολυμπιακός δεν την άφησε για πολύ να χαρεί όπου την προσπέρασε και διαμόρφωσε το τελικό σκορ με 25-19.

Ο αντίπαλος της ομάδας του άπειρα θα είναι ο νικητής του ζευγαριού Φερεντσβάρος – Τάρταν Πρέσοφ. Μάλιστα το πρώτο ματς θα διεξαχθεί εκτός έδρας στις 20 Απριλίου, και η ρεβάνς μια εβδομάδα αργότερα.