Ολυμπιακός: Κανείς δεν τον “κουνάει” από την κορυφή!

Ο Ολυμπιακός πήρε την νίκη από τον Ζαφειράκη στη Νάουσα και παραμένει αήττητος στην κορυφή.

Ο Ολυμπιακός πήρε ακόμη μια νίκη απο τον Ζαφειράκη στη Νάουσα με σκορ 40-25  για τη 15η αγωνιστική της Handball Premier, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Από την έναρξη του παιχνιδιούοι «ερυθρόλευκοι» είχαν τον έλεγχο με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται 21-15.

Δεν άλλαξαν πολλά στο δεύτερο ημίχρονο καθώς η ομάδα του Πειραια είχε μεγάλο προβάδισμα με τους γηπεδούχους να «κυνηγάνε» το σκορ και να μην μπορούν να το ανατρέψουν με αποτέλεσμα το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με 40-25,

Η ομάδα του Ζέλικο Μπάμπιτς διανύει μια πολύ καλή πορεία καθώς στο πρωτάθλημα είναι αήττητη με 14 νίκες και 1 ισοπαλία ενώ κατέκτησε και την πρόκριση για την φάση των «8» του EHF European Cup.

Η πορεία του Ολυμπιακού ως τώρα του έχει δώσει το πλεονέκτημα έδρας, ενόψει των επερχόμενων πλέι οφ της Handball Premier.