Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β’0-3: Πρώτη νίκη με πρωταγωνιστή Κούτσια

Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 3-0 επί του ΑπόλλωναΠόντου με κορυφαίο ποδοσφαιριστή τον Κούτσια, ο οποίος σκόραρε δύο τέρματα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής για τη Super League 2.

Ντεμπούτο στις νίκες για τον ΠΑΟΚ Β’ του Πάμπλο Γκαρσία.

Οι ασπρόμαυροι πήραν προβάδισμα στο 33′ με τον Κούτσια και 12 λεπτά αργότερα ο νεαρός διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα στην αναμέτρηση. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στα δύο ημίχρονα. Με το τελικό 3-0 να διαμορφώνει ο Καλογέρης με αυτογκόλ, ο παίκτης των γηπεδούχων προπάθησε να διώξει τη μπάλα αλλά καταλάθος την έστειλε στα δίχτυα.

Ο ΠΑΟΚ Β’ ανέβηκε στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 11 βαθμούς, αντίθετα ο Απόλλων Πόντου είναι στη 14η με ένα βαθμό λιγότερο από τους “ασπρόμαυρους”.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

Α’ όμιλος:

Θέσπρωτος – Καβάλα: 8-0 (2′ Σαραντίδης, 14′ Πούφης, 17′ Πατσέκο, 31′ Κωνσταντίνου, 36′, 79′ Βαταμίδης, 66′ Αλέσιο, 68′ Γώγος).

Ξάνθη-Αλμωπός Αριδαίας: 2-0 (63′, 70′ Διαμαντόπουλος).

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου: 4-0 (38′ Μπεγκόα, 56′ Γκίνη, 67′ Πλέγας, 89′ Βιτάλ).

Βέροια-Τρίκαλα: 1-0 (60′ Μούργος).

Πιερικός-Νίκη Βόλου: 0-3 (33′ Γκαρσία, 68΄Παναγιωτίδης, 72′ Βλαχομήτρος).

Ηρακλής-ΑΕΛ: 1-1 (55′ Χρουσιέλ – 48′ Κολομπίνο).

Β’ όμιλος:

Λεβαδειακός – Ιεράπετρα: 3-1 (47′ Νίλι, 53′ Δούμτσιος, 82′ Πολέτο – 90′ Χιμένεθ).

Ηρόδοτος – Καλλιθέα: 0-2 (53′ Μουνιέ, 85′ Ποζατσδης).

Επισκοπή – Χανιά: 1-1 (70′ Νικοκυράκης – 69′ Βασιλόγιαννης).

Ρόδος-Ζάκυνθος: 4-0 (5′, 47′ Σταματελόπουλος, 23′ Μαρκόφσκι, 85′ Αδαμάκης).