“Μίλησε” στο τέλος η Λιόν

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τη Σεντ Ετιέν, η Λιόν επικράτησε με 2-0 των "στεφανουά" παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα. ΟΙ γηπεδούχοι είχαν μείνει με δέκα παίκτες από το 52' λόγω της αποβολής του Νταμπό, αλλά βρήκαν τον τρόπο να πάρουν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τη Σεντ Ετιέν, η Λιόν επικράτησε με 2-0 των “στεφανουά” παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα. ΟΙ γηπεδούχοι είχαν μείνει με δέκα παίκτες από το 52′ λόγω της αποβολής του Νταμπό, αλλά βρήκαν τον τρόπο να πάρουν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Ο Μπριάν άνοιξε το σκορ στο 82′, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκουρκίφ διπλασίασε τα τέρματα των “λιονέ” που έφτασαν τους 23 βαθμούς έναντι της πρωτοπόρου Παρί Σεν Ζερμέν, που επικράτησε με 4-2 της Καέν στο Παρίσι. Νίκη και για τη δεύτερη στη βαθμολογία Μονπελιέ, με 2-0 επί της Νανσί.