ΑΕΚ: Στιγμές και αντιδράσεις από τη νίκη… Ευρώπης (vid)

Δείτε στιγμές και αντιδράσεις από τον πάγκο της ΑΕΚ κατά τη διάρκεια του αγώνα με τον Παναθηναϊκό και πως πανηγύρισαν οι "κιτρινόμαυροι" τη νίκη που τους έστειλε Ευρώπη.

Αναλυτικά το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΑΕΚ:

“Η ΑΕΚ πέτυχε την εξασφάλιση εισιτηρίου για την συμμετοχή της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης σεζόν, έπειτα από την επικράτησή της στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό (0-1), στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής των PlayOff του πρωταθλήματος Super League Interwetten.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο αρχηγός της ομάδας μας, Πέτρος Μάνταλος, στο 50’, έπειτα από ασίστ του Καρίμ Ανσαριφάρντ, με το ματς να προσφέρει συγκινήσεις έως και το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η κάμερα του AEK TV ήταν στο γήπεδο της Λεωφόρου και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…”.