Με περίπατο στους «16» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (video)

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε εύκολα της Κλαμπ Μπριζ στο «Ολντ Τράφορντ» με σκορ 5-0 (1-1 το πρώτο ματς).

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε εύκολα της Κλαμπ Μπριζ στο «Ολντ Τράφορντ» με σκορ 5-0 (1-1 το πρώτο ματς). Τα πάντα είχαν κριθεί από το πρώτο ημίχρονο, όταν η ομάδα του Σόλσκιερ προηγήθηκε 3-0 με τα γκολ του Μπρούνο Φερνάντες στο 27΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε σε χέρι του Ντελί (αποβλήθηκε σε αυτή τη φάση), στο 34΄με τον Ιγκάλο και στο 41΄με τον Μακ Τόμινε. Στο τελευταίο 10 λεπτο, ανέλαβε δράση ο Φρεντ, με 2 γκολ στο 82ο λεπτό και στις καθυστερήσεις. Η Γιουνάιτεντ παρέμεινε αήττητη για 12ο νοκ άουτ ματς στο Γιουρόπα Λιγκ (7 νίκες-5 ισοπαλίες).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ρομέρο, Γουάν-Μπισάκα, Σο, Μπαϊγί, Μαγκουάιρ, Ματα, Φερνάντες (65΄Λίνγκαρντ), Τζέιμς (46΄Τσονγκ), Μακ Τόμινεϊ (72΄Γκρινγουντ), Φρεντ, Ιγκάλο
Κλαμπ Μπριζ: Μινιολέ, Κλίντον Μάτα  (62΄Μίτροβιτς), Ντελί, Μέχελε, Ρίκα, Ντε Κάιπερ, Οντιλόν, Ριτς (79΄ Ντε Κετελάερε), Βανάκεν, Τάου (62΄Ντιατά), Οκερέκε