Ασταμάτητοι οι νέοι!

Την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Κ19 του Ολυμπιακού, επικρατώντας 3-1 του Βόλου στο Ρέντη.

Η ομάδα του Ρικάρντο Πέρες πέτυχε το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα υποδομών και βρίσκεται στην κορυφή μετά τη νίκη 3-1 επί του Βόλου. Πλέον οι “ερυθρόλευκοι” στρέφουν την προσοχή τους στο ματς με την Τότεναμ για το UEFA Yοuth League και φυσικά το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για την τέταρτη αγωνιστική.

Στο 19’ ο Μαρίνος άνοιξε το σκορ, ενώ στο 29′ ο Σουρλής έγραψε το 2-0. Ο Βόλος, μπήκε και πάλι στη διεκδίκηση του ματς στο 81ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ, απόκρουση του Τζολάκη και κοντινή προβολή του Ρακή για το 2-1.

Η αντίδραση των παικτών του Ρικάρντο Πέρες ήταν άμεση. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μαρίνος κέρδισε με ωραία προσπάθεια το πέναλτι, ο Βοΐλης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-1.