Γκέλα κόντρα στον… Γκαλίτσιο

Στο 1-1 έμεινε η Γάνδη με τη Λόκερεν του Γιάννη Γκαλίτσιου (που έπαιξε όλο το 90λεπτο) για την ένατη αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος, χάνοντας έτσι την επαφή με την Άντερλεχτ στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το σκορ άνοιξε η Λόκερεν με τον Βανάκεν στο 32′ και ενώ όλα έδειχναν πως οι φιλοξενούμενοι θα έπαιρναν τη δεύτερη εκτός έδρα νίκη τους, η Γάνδη «χτύπησε» με τον Ντεποϊτρέ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και γλίτωσε τα χειρότερα.

Πλέον η διαφορά ανάμεσα σε Άντερλεχτ και Γάνδη αυξήθηκε στους τέσσερις βαθμούς (21-17) ενώ η Λόκερεν έφτασε τους 15 και είναι τέταρτη.