Εκανε το πρώτο βήμα η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας, καθώς νίκησε με 2-0 τη Ρεάλ Σοσιεδάδα, στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τα ημιτελικά.
Δημοσίευση: 06/02/2014 - 00:14

Ο Μπούσκετς στο 44' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Μαρτίνεζ είδε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή αφήνοντας έτσι την ομάδα του με δέκα παίκτες για ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Παρόλο που είχε το αριθμητικό πλεονέκτημα η Μπαρτσελόνα έφτασε στην επίτευξη ενός ακόμα τέρματος και αυτό με τη βοήθεια του Ζουμπικαράι, ο οποίος στο 60' έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της. δικής του εστίας.

Μπαρτσελόνα: Πίντο, Ντάνι Άλβες, Πικέ, Μασεράνο, Άλμπα, Τσάβι, Μπουσκέτς, Φάμπρεγκας (86' Τέγιο), Αλέξις (73' Ινιέστα), Μέσι, Πέδρο.
Ρεάλ Σοσιεδάδ: Ζουμπικαράι, Μαρτίνεθ, Γκονζάλεζ (63' Κάρλος Μαρτίνεθ), Άνχελ, Ζαλντούα, Θουρουτούθα, Γκαζτανάγκα, Ελουστόνδο, Γκρίτσμαν (83' Σεφέροβιτς), Βέλα (72' Κάναλες).