Συνέχισε με νίκη η Καλλονή

Στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Football League η Καλλονή κέρδισε με 0-1 τον Θρασύβουλο στη Φυλή, έφτασε τους δέκα βαθμούς και συνεχίζει να κρατάει ανέπαφη την εστία της.

Στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Football League η Καλλονή κέρδισε με 0-1 τον Θρασύβουλο στη Φυλή, φτάνοντας τους δέκα βαθμούς και συνεχίζει να κρατάει ανέπαφη την εστία της.

Ο Τόνι Γκονζάλες στο 13ο λεπτό, με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής, έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Σταυριανού και έδωσε μεγάλη νίκη για την Καλλονή μέσα στη Φυλή.

Στο πρώτο ημίχρονο η Καλλονή ήταν πολύ καλή. Πίεσε, σκόραρε και θα μπορούσε να έχει διευρύνει το προβάδισμά της. Ωστόσο στο τελευταίο 10λεπτο οι γηπεδούχοι ανέβηκαν, πίστεψαν περισσότερο στις δυνατότητές τους και είχαν δοκάρι με τον Μπακάλη στο 41′, φτάνοντας κοντά στην ισοφάριση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θρασύβουλος πίεσε με την Καλλονή να περιμένει τον αντίπαλο και να είναι πάντοντε επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Σε μια από αυτές ο Γιόνδης στο 83′ βρέθηκε τετ-τετ με τον Σταυριανό αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Έτσι έμεινε το τελικό 0-1 με την ομάδα της Λέσβου να συνεχίζει την Football League χωρίς να έχει δεχθεί γκολ ακόμα.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ (Σταθόπουλος): Σταυριανός, Τζιωρτζιόπουλος, Σύρος, Πάνος, Ανδρίκος, Μπακάλης, Μπέκα, Αγκόλι, Παπανίκου, Ντα Κόστα, Πλαβούκος

Στον πάγκο: Ξενοδόχοφ, Βασιλείου, Αρκουμάνης, Σκόνδρας, Γεωργιάδης, Σερέπας, Κειτά

ΑΕΛΚ (Καβακάς): Μάππας, Σερφά, Αναστασιάδης, Κώτσιος, Γάλας, Χωριανόπουλος, Μαρσέλο, Γκονζάλες, Καζάκης, Λεοζίνιο, Μανούσος

Στον πάγκο: Γόμος, Μανουσάκης, Λαμπρόπουλος, Χατζόπουλος, Τραορέ, Γιόνδης, Γκόβας