Γεωργία-Ισπανία 1-2: Την “έσωσε” ο Όλμο στο 92′! (hls)

Η Ισπανία τα βρήκε ξανά σκούρα απέναντι στη Γεωργία αυτή τη φορά, αλλά κατάφερε με αντεπίθεση διαρκείας να φτάσει στην ανατροπή στο 92ο λεπτό με "οβίδα" του Όλμο για να γλιτώσει από δεύτερο σερί "κάζο".

Η Γεωργία φιλοξένησε την Ισπανία στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της προκριματικής φάσης του Μουντιάλ και μπροστά σε 20.000 κόσμο έβαλε δύσκολα στη “φούρια ρόχα” φτάνοντας μια ανάσα από την ισοπαλία.

Στο πρώτο ημίχρονο η Γεωργία του Γουίλι Σανιόλ ήταν εξαιρετική, έκανε και τις επιθέσεις της και μάλιστα σε μια εξαιρετική αντεπίθεση προηγήθηκε με τον Κβαρατσκέλια ένα λεπτό πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε μπήκε πιο συγκεντρωμένη στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να ισοφαρίσει γρήγορα με τον Φεράν Τόρες στο 52ο λεπτό. Στη συνέχεια ενέτεινε την πίεσή της στα καρέ της Γεωργίας αλλά δυσκολευόταν πολύ στο να βρει τον στόχο.

Κάτι που έκανε μόνο ο Ντάνι Όλμο στο 92ο λεπτό ο οποίος με δυνατό σουτ νίκησε τον Λόρια και έκανε το 2-1 για να προκαλέσει τους έντονους πανηγυρισμούς του Λουίς Ενρίκε και των συμπαικτών του καθώς η ομάδα του απέφυγε το δεύτερο σερί κάζο μετά το 1-1 με την Ελλάδα.

Μετά το γκολ αποβλήθηκε ο Σενγκέλια για δυνατό μαρκάρισμα και χάνει το ματς με την Ελλάδα.