“Καθάρισε” στο τρίτο και αγκάλιασε τον τίτλο (video)

Ο Αθηναϊκός έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό στο πρώτο ημίχρονο, αλλά οι “ερυθρόλευκες” πάτησαν γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο και έφτασαν εύκολα στη νίκη (67-54) που τις φέρνει αγκαλιά με το φετινό τίτλο.

Ο Αθηναϊκός έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό στο πρώτο ημίχρονο, αλλά οι “ερυθρόλευκες” πάτησαν γκάζι στο δεύτερο μέρος και έφτασαν εύκολα στη νίκη (67-54) που τις φέρνει αγκαλιά με το φετινό τίτλο.

Μάλτση και Κάιζερ τράβηξαν το… κουπί στην επίθεση και βοήθησαν την ομάδα τους να πάρει διαφορά ασφαλείας στο τρίτο δεκάλεπτο, την οποία και κράτησαν μέχρι το τέλος του αγώνα. Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν ξανά το προσεχές Σάββατο στην έδρα του Αθηναϊκού (16:00).

Για τις «ερυθρόλευκες», Κάιζερ και Μάλτση πέτυχαν από 22 πόντους, ενώ για τον Αθηναϊκό η Αλμπάνεζ σημείωσε 16, αλλά «ξύπνησε» μόνο προς το τέλος, όταν είχαν όλα κριθεί.