Τουλούζ – Παρί 1-0: Νίκη δυάδας

Η Τουλούζ νίκησε την Παρί με 1-0. Έμεινε αήττητη για όγδοο συνεχόμενο παιχνίδι και σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση της Ligue 2.

Η Τουλούζ πήρε από την αρχή του αγώνα την κατοχή της μπάλας. Άρχισε να απειλεί μετά το εικοστό λεπτό.

Έφτιαξε τέσσερις φάσεις μέχρι το τριακοστό λεπτό αλλά δεν σκόραρε. Στην συνέχεια όμως έμεινε με δέκα παίκτες καθώς ο Ρουόλ είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα (32′) και το ματς ισορρόπησε ξανά.

Έφτασε λογικά στο ημίχρονο χωρίς γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν την πρώτη ευκαιρία τους με τον Ντιακιτέ με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου (48′) αλλά έμειναν και αυτοί με δέκα παίκτες στο 57′ λόγω αποβολής του Μπάμπα.

Ο έλεγχος πέρασε ξανά στην Τουλούζ η οποία απείλησε και σκόραρε με τον Σπίρινγκς (66′).

Μια φάση έκαναν ως το φινάλε από στημένη μπάλα με τον Γκιλαβογκί να αστοχεί. Η Τουλούζ νίκησε και είναι πλέον στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.