Ρέντινγκ-Μπρίστολ 3-1: «Καθάρισε» στο 2ο ημίχρονο (HL)

Ανεβάζοντας εντυπωσιακά την απόδοση της στην επανάληψη, η Ρέντινγκ επικράτησε 3-1 της Μπρίστολ στο  «Madejski Stadium» και πλησίασε στην κορυφή.

Mετά από 5 αγώνες χωρίς νίκη (4 ήττες-1 ισοπαλία), η ομάδα του Βέλικο Παούνοβιτς φάνηκε αποφασισμένη σήμερα και μετά από ένα πρώτο 45λεπτο που δεν βρήκε λύσεις για να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα της Μπρίστολ, τα κατάφερε στην επανάληψη.

Ο νεαρός Ετζάρια άνοιξε το σκορ στο 54΄και αφού στο σουτ που επιχείρησε η μπάλα κόντραρε στον Βάινερ. Στην πρώτη της τελική στο παιχνίδι η Μπρίστολ ισοφάρισε με τον Γουελς στο 73΄αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Μεϊτέ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του.Στις καθυστερήσεις ο Μεϊτέ έβγαλε την ασίστ για τον Λούκας Ζοάο και ο Πορτογάλος με έξοχη κίνηση και πλασέ έγραψε το τελικό 3-1.