Πρώτη νίκη εντός για Ερμιονίδα

Τη δεύτερη νίκη της στον Νότιο Όμιλο της Football League και πρώτη εντός έδρας πήρε η Ερμιονίδα, που επικράτησε την Κυριακή με 1-0 της Επισκοπής για την 5η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με σουτ του Βλαχόπουλου.

Η Επισκοπή δεν μπόρεσε να απειλήσει στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ η Ερμιονίδα έχασε ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ.

Στο 90ό λεπτό οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες καθώς οι Λίτσης (Ερμιονίδα) και Δελήμπασης (Επισκοπή) αποβλήθηκαν με απ’ ευθείας κόκκινη για μεταξύ τους αψιμαχία.