Μισή πρόκριση για Βασιλεία! (video)

Η Βασιλεία συνέτριψε τη Λουντογκόρετς με 4-0 και πλέον βρίσκεται στη δεύτερη θέση του δευτέρου ομίλου.

Οι Ελβετοί γνώριζαν ότι εάν έπαιρναν τη νίκη θα έκαναν ένα πολύ σημαντικό βήμα για την πρόκριση και τα κατάφεραν και μάλιστα με εμφατικό τρόπο.

Η ομάδα του Πάουλο Σόουζα άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Εμπολό και επτά λεπτά αργότερα ο Γκονζάλεζ έγραψε το 2-0. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι δεν επαναπαύθηκαν και στο 59ο λεπτό ο Γκάσι έκανε το 3-0 ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 65ο λεπτό ο Σουτσί.

Έτσι, οι γηπεδούχοι έφτασαν τους έξι πόντους και πλέον βρίσκονται στη δεύτερη θέση του δευτέρου ομίλου.