Λιλ – Ρεν 1-1: Μαγική εικόνα, «έκλεψε» βαθμό η Ρεν

Η Ρεν δεν άξιζε απολύτως τίποτα και έφυγε με βαθμό από τη Λιλ που είχε τρία δοκάρια και αρκετές χαμένες ευκαιρίες.

Η Λιλ προηγήθηκε με το γκολ του Φόντε που ήταν το πρώτο φετινό και το πρώτο μετά από 1.5 χρόνο (16ο λεπτό). Η Ρεν που δεν είχε στο σχήμα της τον τραυματία Μαρτίν Τεριέ ήταν ανύπαρκτη στην επίθεση και έκανε μόλις μια φάση με τον Μπουριζό. Ανώτερη η Λιλ έχασε πολλές ευκαιρίες όμως ο Μανταντά δήλωνε παρών σε όλες τις προσπάθειες των παικτών του Φονσέκα.

Δείτε ΕΔΩ τα καλύτερα στιγμιότυπα

Στο δεύτερο μέρος η Ρεν πήρε ένα πέναλτι από το πουθενά για τράβηγμα του Μπαμπά πάνω στο Χου και ο Μπουριζό ισοφάρισε σε 1-1 στο 57ο λεπτό. Η Λιλ εξαιρετική στην έδρα της είχε τρία δοκάρια με τους Τζαλό, Ουνάς και Ντέιβιντ τυχερή η Ρεν έφυγε με τον βαθμό και παραμένει αήττητη από τις 7 Αυγούστου και την πρεμιέρα! Η Ρεν ολοκλήρωσε το ματς με δέκα μετά την αποβολή του Μέλινγκ που ήρθε από τον πάγκο για να μαρκάρει αντικανονικά τον Ουνάς και να πάει στα αποδυτήρια στο 90ο λεπτό