Συνεχίζουν την προέλαση οι Μπακς (photo)

Οι Μιλγουόκι Μπακς δε συνάντησαν ιδιαίτερα δυσκολίες κόντρα στους Μαϊάμι Χιτ, τους οποίους νίκησαν 116-87 εντός έδρας, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να επιστρέψει στην αγωνιστική δράση, μετά τον τραυματισμό του.

Ο Έλληνας παίκτης σημείωσε 27 πόντους σε 28,28 λεπτά συμμετοχής στη συγκεκριμένη αναμέτρηση. Παράλληλα, ο διεθνής παίκτης είχε οκτώ ριμπάουντ, επτά ασίστ, ένα κλέψιμο και δυο κοψίματα. Ο Κρις Μίντλετον σταμάτησε στους 18 πόντους, ενώ 13 σημείωσε ο Ερσάν Ιλιασόβα.

Από την άλλη πλευρά, κορυφαίος των φιλοξενούμενων ήταν ο Χασάν Ουάιτσαϊντ, ο οποίος σημείωσε 14 πόντους, ενώ στους 13 σταμάτησε ο Κέλι Όλινικ. Στους 12 πόντους οι Μπαμ Αντεμπάγο και Ντουέιν Ουέιντ. Αυτή ήταν η 54η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε σύνολο 73 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο (54-19). Από την άλλη πλευρά, οι Χιτ γνώρισαν την 37η εφετινή τους ήττα, σε σύνολο 72 αγώνων (35-37).

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 18, Αντετοκούνμπο 27, Λόπες 10, Σνελ 10, Μπλέντσο 9, Κόναγκτον 6, Χιλ 8, Ουίλσον 11, Ιλιασόβα 13, Μπράουν 4

Χιτ: Τζόουνς 11, Όλινικ 13, Αντεμπάγο 12, Ουέιτερς 9, Ρίτσαρντσον 10, Ουέιντ 12, Τζόνσον 4, Ουάιτσαϊντ 14, Ρόμπινσον 2