Εσπανιόλ-Οσασούνα 1-1: Ένα ημίχρονο η κάθε μία

Εσπανιόλ και Οσασούνα έμειναν στο 1-1 στο «RCDE» για την 35η αγωνιστική της La Liga.

Αμφότερες έχουν σώσει ουσιαστικά την χρονιά και ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον δεν υπήρχε.
Στο πρώτο ημίχρονο η Οσασούνα ήταν καλύτερη, είχε την κατοχή και προηγήθηκε στο 42’ με όμορφο πλασέ του Κίκε Μπάρχα.
Στην επανάληψη η είσοδος των Ντε Τομάς, μελέντο και Νίκο, άλλαξαν την εικόνα και η Εσπανιόλ πήρε τα ηνία του ματς.
Δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει στο 67’ με καταπληκτικό σουτ του Νίκο Μέλαμεντ.
Στις καθυστερήσεις τους ματς, η Οσασούνα όμως είχε δύο σπουδαίες στιγμές.
Πρώτα στο 94’ με «οβίδα» του Τσίμι Άβιλα να σταματά στο δοκάρι και στο επόμενο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Μπούντιμιρ που έφυγε άουτ.