Γρανάδα-Βαγιεκάνο 2-2: Μοιρασιά σε απίστευτη ματσάρα (hls)

Σ’ ένα από τα ωραιότερα ματς της σεζόν στο «Νουέβο Λος Κάρμενες» η Γρανάδα έμεινε στο 2-2 με την Ράγιο Βαγιεκάνο για την 30η αγωνιστική της La Liga.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Ένα αγώνας που τα είχε όλα. Γκολ, κόκκινη, δοκάρια, ευκαιρίες, ανατροπή, ένταση και πάθος.
Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στην Ράγιο, η οποία προηγήθηκε στο 6’ με κεφαλιά του Κατένα μετά από κόρνερ του Ίσι Παλαθόν.
Στο 17’ διπλασίασε τα τέρματα της με ωραίο πλασέ του Γκουαρδιόλα μετά από πάσα του Άλβαρο.
Διαμαρτύρεται γιατί στο 36’ ο ρέφερι Ερνάντεζ-Ερνάντεζ δεν απέβαλε με δεύτερη κίτρινη τον Πέτροβιτς για σκληρό φάουλ στον Όσκαρ.
Στην επανάληψη ο ρέφερι δεν έκανε το ίδιο, όταν σε 3,5 λεπτά απέβαλε με δύο κίτρινες τον Σάντι Κομεσάνια, αφήνοντας την Ράγιο με δέκα παίκτες.
Το παιχνίδι γύρισε με την Γρανάδα να έχει δοκάρι με σουτ του Μολίνα στο 56’ αλλά ο ίδιος να σκοράρει με δυνατό σουτ στο 67’ για το 2-1.
Στο 92’ μετά από χρήση var, η Γρανάδα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μάριο Σουάρες.
Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λουίς Μίγια για να κάνει το 2-2.
Στο 97’ μάλιστα η Γρανάδα θα μπορούσε να κάνει μια επική ανατροπή αλλά η κεφαλιά του Μολίνα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.