Αλμερία-Ατλέτικο Μαδρίτης: 2-2 (highlights)
Αλμερία-Ατθλέτικ Μπιλμπάο: 0-0 (highlights)
Almeria - Ποδόσφαιρο

Almeria - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Aλμερία – Οσασούνα 0-3: Διαφορά ποιότητας (highlights)
Η ουραγός Αλμερία, προερχόταν από την πρώτη νίκη της στη σεζόν, στο ντεμπούτο του Πέπε Μελ, όμως η ομάδα του πρώην τεχνικού του ΟΦΗ, προσγειώθηκε απότομα, έμεινε χωρίς τρίποντο εντός έδρας για 16ο σερί ματς και πλέον μετρά
video
Αλμερία – Σεβίλλη 2-2: Ούτε απόψε (highlights)
Ο κόουτς της Αλμερία Γκαΐθκα Γκαριτάνο είπε πως κάποια μέρα η ομάδα του θα κερδίσει. Δεν συνέβη ούτε απόψε. Η ομάδα του προηγήθηκε, στο φινάλε βρέθηκε να χάνει από την Σεβίλλη αλλά σε ένα τρελό φινάλε πήρε την ισοπαλία 2-2. Η Αλμερία παρέμεινε για 31ο ματς χωρίς νίκη. Στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη η Σεβίλλη.
video
Αλμερία – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-2: Φρένο από την ουραγό (highlights)
Ο 19χρονος Λούκα Ρομέρο πέτυχε μαζεμένα τα δύο πρώτα του γκολ με την φανέλα της Αλμερία και βοήθησε την νέα του ομάδα να πάρει έναν πολύ σημαντικό βαθμό. Ο Αργεντινός που έχει αλλάξει τέσσερις ομάδες είναι μεταγραφή χειμώνα
video
Αλμερία – Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-0: Δύο χαμένοι πολύτιμοι βαθμοί (highlights)
Η Μπαρτσελόνα έφερε ισοπαλία, η Ατλέτικο ηττήθηκε και η Αθλέτικ Μπιλμπάο είχε την ευκαιρία με νίκη στην Ανδαλουσία επί της ουραγού και χωρίς νίκη Αλμερία, να πιάσει την ομάδα του Σιμεόνε στην 4η θέση.
video
Αλμερία – Μαγιόρκα 0-0: Σπάνε όλα τα αρνητικά ρεκόρ οι Ανδαλουσιανοί (highlights)
Για 17ο παιχνίδι η Αλμερία έμεινε δίχως τη… χαρά της νίκης, καθώς οι Ανδαλουσιάνοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα με τη Μαγιόρκα στο "Power Horse Stadium" και έμειναν στον "πάτο" της κατάταξης στη La Liga.
video
Ατλέτικο Μαδρίτης-Αλμερία 3-0: Έπαιξε με τη “φωτιά” αλλά δεν…κάηκε (highlights)
Ένα φαινομενικά εύκολο παιχνίδι για την Ατλέτικο Μαδρίτης στο "Μετροπολιτάνο" απέναντι στην ουραγό Αλμερία, μετατράπηκε σε ντέρμπι στην επανάληψη, με τους "ροχιμπλάνκος" να κατακτούν τελικά τους πολύτιμους τρεις βαθμούς με το οριακό 2-1.
video
Ολυμπιακός: Ομάδα της La Liga θέλει τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ
Ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ, ο οποίος αποτελεί παρελθόν από τον Ολυμπιακό, βρίσκεται στη λίστα ομάδας της La Liga, καθώς ισπανικά δημοσιεύματα αναφέρουν ότι η Αλμερία εξετάζει την περίπτωσή του για τη θέση του προπονητή.