La Liga: Τα highlights της 6ης αγωνιστικής (vids)

Με τη νέα απώλεια βαθμών της Μπαρτσελόνα έπεσε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της La Liga.

Κάδιθ-Μπαρτσελόνα: 0-0

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Μπαρτσελόνα δεν γεύτηκε τη χαρά της νίκης, καθώς έμεινε στο 0-0 με την Κάδιθ. Με δέκα παίκτες έπαιζαν οι “μπλαουγκράνα” από το 65ο λεπτό λόγω αποβολής του Ντε Γιονγκ.

Οσασούνα-Μπέτις: 1-3

Η Μπέτις πέτυχε την δεύτερη εκτός έδρας νίκη της στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 3-1 της Οσασούνα.

Γρανάδα-Σοσιεδάδ: 2-3

Εντυπωσιακή η Σοσιεδάδ πέρασε με νίκη 3-2 από την έδρα της Γρανάδα και είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Βιγιαρεάλ-Έλτσε: 4-1

Η Βιγιαρεάλ επικράτησε στο «Λα Κεράμικα» με 4-1 την Έλτσε και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Ρεάλ Μαδρίτης – Μαγιόρκα: 6-1

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε εύκολα της Μαγιόρκα με 6-1. Προσπέρασε την Ατλέτικο Μαδρίτης και μετά από έξι αγωνιστικές είναι στην κορυφή της Λα Λίγκα. Ο Μπενζεμά έφτασε τα 200 γκολ στην καριέρα του στην Λα Λίγκα.

Eσπανιόλ – Αλαβές: 1-0

Η Εσπανιόλ με γκολ – πέναλτι του Ραούλ Ντε Τομάς στο 54′ πήρε την πρώτη νίκη στη La Liga με 1-0 επί της Αλαβές που παραμένει άποντη σε πέντε αγώνες!

Σεβίλλη – Βαλένθια: 3-1

Η Σεβίλλη σκοράροντας μόλις στο δεύτερο λεπτό άνοιξε γρήγορα το δρόμο για να φτάσει στην τρίτη νίκη της στη φετινή La Liga, επεκτείνοντας το αήττητο σερί της στα πέντε ματς.

Λεβάντε-Θέλτα: 0-2

Εκμεταλλευόμενη δύο σοβαρά λάθη της άμυνας της Λεβάντε, η Θέλτα πέτυχε την πρώτη νίκη της στη σεζόν επικρατώντας με 2-0.

Μπιλμπάο-Ράγιο Βαγιεκάνο: 1-2

Οι αλλαγές του Ιραόλα έδωσαν τη νίκη στη Ράγιο Βαγιεκάνο με σκορ 2-1 στο Σαν Μαμές απέναντι στην Μπιλμπάο.

Χετάφε-Ατλέτικο Mαδρίτης: 1-2

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Σουάρες, η Ατλέτικο πέρασε με ανατροπή από την έδρα της Χετάφε με 2-1 και πανηγύρισε την τέταρτη νίκη της στα έξι πρώτα ματς της σεζόν.