Bundesliga: Τα highlights της 19ης αγωνιστικής

Με την ισοπαλία της Αρμίνια Μπίλεφελντ με τη Γκρόιτερ Φιρτ έπεσε η αυλαία της 19ης αγωνιστικής της Bundesliga. Δείτε όλα όσα έγιναν στα γήπεδα του γερμανικού πρωταθλήματος.

Αρμίνια Μπίλεφελντ – Γκρόιτερ Φιρτ: 2-2

Οι δύο τελευταίες ομάδες στην Bundesliga προσέφεραν θέαμα. Το τελικό 2-2 δίκαιο αλλά δεν βοηθάει καμία από τις δύο ομάδες στην μάχη παραμονής.

Άουγκσμπουργκ – Άιντραχτ: 1-1

Νέα απώλεια βαθμών για Άουγκσμπουργκ και Άιντραχτ, καθώς έμειναν στο 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Καμάντα στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα (22′), με την Άουγκσμπουργκ να απαντά στο 38ο λεπτό με γκολ του Γκρέγκοριτς.

Γκλάντμπαχ – Λεβερκούζεν: 1-2

Σε αγώνα για την 19η αγωνιστική της Bundesliga η Μπάγερ Λεβερκούζεν επικράτησε με 2-1 της Γκλάντμπαχ, με τον Ζόμερ να πιάνει δύο πέναλτι!

Βόλφσμπουργκ – Χέρτα: 0-0

Σε αναμέτρηση μέτριας ποιοτικής στάθμης, Βόλφσμπουργκ και Χέρτα επιβεβαίωσαν την κακή αγωνιστική κατάστασή τους μένοντας στο 0-0.

Ουνιόν Βερολίνου – Χόφενχαϊμ: 2-1

Η Ουνιόν νίκησε με 2-1 με ανατροπή την Χόφενχαϊμ στο «Αν Ντερ Άλτεν Φέρστερεϊ» για την 19η αγωνιστική της Bundesliga.

Στουτγκάρδη – Λειψία: 0-2

Την ανοδική της πορεία συνέχισε η Λειψία, η οποία με τη νίκη της απέναντι στη Σουτγκάρδη, βύθισε ακόμη περισσότερο στην απόγνωση τους Σουηβούς.

Μάιντζ – Μπόχουμ: 1-0

Με το γκολ του Σεν Ζούστε στο 48ο λεπτό η Μάιντζ κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης επί της Μπόχουμ στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Κολωνία – Μπάγερν Μονάχου: 0-4

Η Μπάγερν σκόραρε για 66ο σερί ματς στην Bundesliga, επίδοση που αποτελεί ιστορικό ρεκόρ και ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι με χατ-τρικ έφτασε τα 300 γκολ στο πρωτάθλημα. Οι Βαυαροί νίκησαν εύκολα την Κολωνία εκτός έδρας με 4-0 πηγαίνοντας ξανά στο +6 από την Ντόρτμουντ.

Ντόρτμουντ-Φράιμπουργκ: 5-1

Η εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο Ντόρτμουντ νίκησε με 5-1 την Φράιμπουργκ, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μενιέ που σκόραρε δις.