Bundesliga: Τα στιγμιότυπα της 11ης αγωνιστικής (vids)

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από τα παιχνίδια της 11ης αγωνιστικής στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Μπάγερν Μονάχου – Φράιμπουργκ: 2-1

Η Μπάγερν δυσκολεύτηκε αλλά υποχρέωσε την Φράιμπουργκ στην πρώτη φετινή της ήττα, φτάνοντας τα 100 γκολ στο πρωτάθλημα μέσα στο 2021!

Μάιντς – Γλάντμπαχ: 1 – 1

Χωρίς νικητή η αναμέτρηση της Μάιντς με την Γλάντμπαχ, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1.

Βόλσμπουργκ – Άουσμπουργκ: 1-0

Σημαντική νίκη και τρίποντο για την Βόλσμπουργκ, η οποία ανέβηκε στην 4η θέση με 19 βαθμούς για το γερμανικό πρωτάθλημα.

Στουτγκάρδη – Αρμίνια: 0-1

Διπλό για την Αρμίνια μέσα στην έδρα της Στουτγκάρδη με 1-0.

Μπόχουμ – Χοφεινχαιμ: 2-0

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Μπόχουμ. Οι γηπεδούχοι με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισαν την Χόφενχαιμ.

Λειψία – Μπορούσια Ντόρτμουντ: 2-1

Το σημαντικότερο παιχνίδι της αγωνιστικής ανάμεσα στη Λειψία και την Μπορούσια Ντόρτμουντ. Ο Πούλσεν στο 68ο λεπτό έκανε το 2-1 για τους οικοδεσπότες.

Χέρτα – Μπάγερ Λεβερκούζεν: 1-1

Η Χέρτα ήταν αγκαλιά με τη νίκη στο Βερολίνο, αλλά το γκολ του Άντριχ στο 90′ έφερε την ισοπαλία για τους δύο αντιπάλους.

Κολωνία – Ουνιόν Βερολίνου: 2-2

Κολωνία και Ουνιόν Βερολίνου πρόσφεραν γκολ και θέαμα στους θεατές. Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκορ 2-2 με τις δύο ομάδες να μοιράζονται το βαθμό της ισοπαλίας.

Γκρόιτερ – Άϊντραχτ: 1-2

Νίκη με το ζόρι, νίκη στις καθυστερήσεις για την Άιντραχτ μέσα στην έδρα της ουραγού Γκρόιτερ Φιρτ με 2-1. Σκόρερ του πολύτιμου γκολ ο Μπορέ.