Σαμπντόρια – Μπάρι 1-1: Μοιρασιά στη Γεύνοβα (highlights)

Μία πάσα του μαέστρου Ζερεμί Μενέ στον κενό χώρο για τον Σίμπιλι που έκανε την κούρσα και βρήκε την μπάλα μπροστά του, παραλίγο να κρίνει το παιχνίδι ανάμεσα στην Σαμπντόρια για την Μπάρι. Ο Σίμπιλι δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Στάνκοβιτς στο τετ-α-τετ και να ανοίξει το σκορ στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης, όπως και ο Εσπόζιτο στο 92ο λεπτό, ο οποίος σε κενή εστία απλά έσπρωξε την μπάλα για το τελικό 1-1.

Η Σαμπντόρια ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με περισσότερες και σημαντικότερες ευκαιρίες για γκολ, όπως το οριζόντιο δοκάρι σε φάουλ του Εσπόζιτο στο φινάλε το πρώτου μέρους, αλλά και τις 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες του ίδιου, ο οποίος τελικά κατάφερε να σκοράρει αλλά να μην το πανηγυρίσει, καθώς πέρσι έπαιζε στην ομάδα της Μπάρι.

Στο 5ο λεπτό του επιπλέον χρόνου αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες ο Ζερεμί Μενέ, δύο κάρτες που είδε στην ίδια φάση, για διαμαρτρία και στη συνέχεια ειρωνικό χειροκρότημα στον διαιτητή.