Nations League play off: Πρόκριση για Ουγγαρία και Ισλανδία (vids)

Θέση στον τελικό της Λίγκας Α του Nations League έκλεισαν Ουγγαρία και Ισλανδία, καθώς απέκλεισαν Βουλγαρία και Ρουμανία αντίστοιχα.

Βουλγαρία – Ουγγαρία: 1-3

Οι Ούγγροι ήταν εντυπωσιακοί και κυριάρχησαν στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης. Άνοιξαν το σκορ στο 17′ με τον Όρμπαν και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Κάλμαρ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Στο 75′ ο Νίκολιτς έγραψε το 0-3, με τη Βουλγαρία να πετυχαίνει το γκολ της… τιμής στο 89′ με τον Γιόμοφ.

Ισλανδία – Ρουμανία: 2-1

Την ίδια ώρα η Ισλανδία για ένα ημίχρονο κυριάρχησε και τελικά πήρε το εισιτήριο για τον τελικό της Λίγκας Α του Nations League. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σίγκουρντσον που σκόραρε δις (16′, 35′) οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο. Η Ρουμανία αντέδρασε και στο 63′ μείωσε με πέναλτι του Μαξίμ, όμως δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από το ματς.