Iσλανδία – Λουξεμβούργο: 1-1 (highlights)
Λουξεμβούργο – Ισλανδία: 3-1 (Highlights)
Λουξεμβούργο – Ισλανδία: Αποβλήθηκε ο Μάγκνουσον (video)
Iceland - Ποδόσφαιρο

Iceland - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Ουκρανία-Ισλανδία 2-1: Αρνείται να χάσει, o Mούντρικ την έστειλε στο Euro! (highlights)
Όπως και στον ημιτελικό με τη Βοσνία που χρειάστηκε να νικήσει με ανατροπή, έτσι και απέναντι στην Ισλανδία στον τελικό, η Ουκρανία επικράτησε με σκορ 2-1, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μούντρικ που πέτυχε το νικητήριο τέρμα στο 84ο λεπτό, η ομάδα του Ρεμπρόφ εξασφάλισε την παρουσία της στο Euro στα γήπεδα της Γερμανίας το καλοκαίρι.
video
Ισραήλ – Ισλανδία 1-4: Θρίαμβος με χατ τρικ Γκούντμουνσον και τώρα… Ουκρανία (highlights)
Ένα παιχνίδι που κινήθηκε σε μία λεπτή κόκκινη γραμμή και τελικά έβγαλε θριαμβέυτρια την ομάδα της Ισλανδίας, η οποία επικράτησε με 4-1 του Ισραήλ, στη Βουδαπέστη. Το παιχνίδι αυτό για τα πλέι όφ της προκριματικής φάσης
video
Ισλανδία – Λίχτενσταϊν 4-0: Ιστορικός Σίγκουρντσον (highlights)
Η Ισλανδία, όπως αναμενόταν, νίκησε εύκολα το Λίχτενσταϊν με 4-0. Ο Γκίλφι Σίγκουρντσον επέστρεψε στο βασικό σχήμα μετά από τρία χρόνια και σκόραρε δις για να γίνει πρώτος σκόρερ στην ιστορία της χώρας.
video
Ισλανδία – Λουξεμβούργο 1-1: Βαθμός χρυσάφι με Ροντρίγκες (highlights)
Η Ισλανδία θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα από ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο όπου έχασε ευκαιρίες. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σημείωσε ο Όσκαρσον στο 23ο λεπτό (1-0), αλλά φάνηκε πως δεν ήταν αρκετό. Το Λουξεμβούργο
video
Ισλανδία-Σλοβακία 1-2: Νίκη με γκολ-blooper! (hls)
Mε ένα πολύ τυχερό γκολ του Σούσλοβ, η Σλοβακία πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-1 στο Ρέκιαβικ επί της Ισλανδίας και ανέβηκε στη δεύτερη θέση, στον 10ο όμιλο της προκριματικής φάσης του Euro 2024.
video
Λιχτενστάιν – Ισλανδία 0-7: Έγραψε ιστορία στο Βαντούζ με Μάγκνουσον στην ενδεκάδα (hls)
Ιστορική ήταν η βραδιά της 26ης Μαρτίου για την Ισλανδία στο Βαντούζ, καθώς διέλυσε με 7-0 το Λιχτενστάιν για τη δεύτερη αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Euro 2024 και πέτυχε την ευρύτερη νίκη στην ιστορία της σε επίσημο παιχνίδι!
video
Βοσνία-Ισλανδία 3-0: Μπορεί και χωρίς τον Τζέκο (hls)
Ιδανικό ξεκίνημα στην πρεμιέρα του 10ου ομίλου έκανε η Βοσνία, η οποία ήταν πολύ καλά στημένη στον αγωνιστικό χώρο και επιβλήθηκε 3-0 της Ισλανδίας, χωρίς να χρειαστεί καν η παρουσία του Έντιν Τζέκο που έμεινε στον πάγκο.