Λοριάν-Ναντ 3-2: “Πετάει” η Λοριάν (hls)

Η Λοριάν συνεχίζει την εντυπωσιακή εκκίνηση της στο φετινό Σαμπιονά, με τελευταίο "θύμα" της την Κυπελλούχο Γαλλίας και συμμετέχουσα στο Europa League Ναντ

Η Λοριάν πέτυχε την τρίτη διαδοχική νίκη της στο Σαμπιονά και δεύτερη εντός της εβδομάδας μετά από εκείνη κόντρα στη Λιόν, στο εξ αναβολής ματς της δεύτερης αγωνιστικής, επιβεβαιώνοντας σε ακόμη μία περίπτωση τη μέχρι τώρα έξοχη εικόνα της.

Παρότι η Ναντ προηγήθηκε με το τέρμα του Γκαναγκό στο 13ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πέτυχαν για δεύτερο σερί ματς γκολ από φάουλ στο 19ο, αυτή τη φορά με εκτελεστή τον Ουαταρά.

Ο Γιοάν Κατλίν στο ντεμπούτο του στο Σαμπιονά πέρασε στο ματς ως αλλαγή στο 57ο λεπτό και στο 59ο έκανε το 2-1 για την ομάδα του Ρεζίς Λε Μπρι που πέτυχε και τρίτο τέρμα στο 74ο με τον Ιμπραχίμα Κονέ ο οποίος επίσης είχε περάσει ως αλλαγή ένα λεπτό νωρίτερα.

Η Λοριάν με πέντε νίκες στα πρώτα επτά ματς, πραγματοποιεί την καλύτερη εκκίνηση της ιστορίας της στο γαλλικό πρωτάθλημα.