La Liga: Τα Highlights της πρεμιέρας (HL)

Με την ανατροπή της Βαλένθια ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στην πρεμιέρα της La Liga-Δείτε τα στιγμιότυπα των αγώνων

Τέσσερα παιχνίδια την Κυριακή (13/9) και τρία το Σάββατο (12/9) είχε το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής για τη La Liga. Βαλένθια, Μπέτις, Γρανάδα και Οσασούνα άρχισαν με νίκη το Πρωτάθλημα και τρία παιχνίδια έληξαν ισόπαλα.

Τα παιχνίδια της Κυριακής, 13/9

Βαλένθια-Λεβάντε 4-2

Η Λεβάντε προηγήθηκε δύο φορές με τον Μοράλες, η Βαλένθια ισοφάρισε ισάριθμες και πήρε τη νίκη (4-2) με τα γκολ από τον Μάνου Βαγέχο στο 75’ και στις καθυστερήσεις.

Αλαβές-Μπέτις 0-1

Η Μπέτις έφυγε νικήτρια από την έδρα της Αλαβές κερδίζοντας με 1-0 με γκολ του Τέγιο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων

Βαγιαδολίδ-Σοσιεδάδ 1-1

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 40΄ με τον Μίτσελ Ερέρο, για να ισοφαρίσουν οι Βάσκοι στο 60΄ με τον Ρομπέρτο Λόπεθ.

Βιγιαρεάλ-Ουέσκα 1-1

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 42΄ με τον Μαφέο, η Βιγιαρεάλ ισοφάρισε με πέναλτι του Χεράρδ Μορένο στο 68’.

Τα παιχνίδια του Σαββάτου, 12/9

Εϊμπάρ-Θέλτα 0-0

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω της κόκκινης κάρτας του Ντιόπ στο 86’.

Γρανάδα-Αθλέτικ Μπιλμπάο 2-0

Με γκολ των Ερέρα (49′) και Μίγια (53′), η Γρανάδα επικράτησε 2-0 της Αθλέτικ Μπιλμπάο στο Νουέβο Λος Κάρμενες

Κάντιθ-Οσασούνα 0-2

Η Οσασούνα άνοιξε το σκορ στο 10’ με τον Αντριάν Λόπεθ, ενώ στο 80’ Ρουμπέν Γκαρθία διαμόρφωσε το τελικό 0-2.