Επέστρεψε στις νίκες ο Πλατανιάς

Σε τροχιά ανόδου παρέμεινε ο Πλατανιάς, καθώς η ομάδα των Χανίων επικράτησε 3-0 του Αιγινιακού στα "Περιβόλια".

Σε τροχιά ανόδου παρέμεινε ο Πλατανιάς, καθώς η ομάδα των Χανίων επικράτησε 3-0 του Αιγινιακού στα “Περιβόλια”.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τα τρία τους τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να προσθέσουν άλλους τρεις σημαντικούς βαθμούς στη συγκομιδή τους.

Στο 66ο λεπτό, ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ με τον Τσαμούρη, ο Μπιανκόνι έκανε το 2-0 στο 77ο λεπτό, ενώ στο 90′ ο Βασίλης Καραγκούνης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Ο Πλατανιάς έφτασε τους 22 βαθμούς και είναι στην τέταρτη θέση της Football League, ενώ ο Αιγινιακός παραμένει ουραγός στην κατηγορία με 9 βαθμούς.