Match Center
Πλατανιάς - Ποδόσφαιρο

Πλατανιας - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Monday F.C. Στιγμές 2023: “Το ποδόσφαιρο με βοήθησε να ξεπεράσω το πρόβλημα του τραυλισμού” (video)
Αίσθηση προκάλεσε η γενναία δήλωση του παλαίμαχου τερματοφύλακα της Εθνικής Κύπρου, Αντώνη Γιωργαλλίδη για το πρόβλημα τραυλισμού που αντιμετώπισε στο παρελθόν και όσα είπε στην εκπομπή Monday FC των καναλιών Novasports για το συγκεκριμένο θέμα.
«Τρένο» ο ΠΑΣ
Άλλο ένα βήμα για την «πρωτιά» στην κανονική περίοδο έκαναν οι Ηπειρώτες, που επικράτησαν μέσα στην έδρα του Πλατανιά με 2-0.
Θρίαμβος των Χανίων στο τοπικό ντέρμπι!
Η αποτελεσματικότητα και η σωστή διαχείριση του ματς, εκεί όπου χρειάστηκε, χάρισαν μια μεγάλη νίκη στα Χανιά με σκορ 3-0 επί του Πλατανιά. Τα γκολ στα Περιβόλια πέτυχαν οι Τζιώρας, Δημητριάδης και Πάνος
Σκαρφάλωσε στην 4αδα ο Λεβαδειακός!
Με την 3η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα ο Λεβαδειακός σκαρφάλωσε στην 4η θέση της 2ης κατηγορίας. Το μοναδικό γκολ στο ματς με τον Πλατανιά, για την 12ης αγωνιστική, σημείωσε ο Ν'Νομό στο 14ο λεπτό
Μοιρασιά μετ’ εμποδίων στην Πάτρα
Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν η Παναχαϊκή με τον Πλατανιά στην αυλαία της 11ης αγωνιστικής. Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, δύο φορές ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι, δύο φορές έσβησαν τα φώτα!