Φέγενορντ – Αλκμάαρ 1-0: Ο Τίμπερ έκρινε το ντέρμπι (highlights)

Ο εκπληκτικός Κουίντερ Τίμπερ έκρινε την τύχη του ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής στην Ολλανδία με το εντυπωσιακό σουτ στο 24ο λεπτό του πρώτου μέρους στέλνοντας την μπάλα στο “γ” του Ράιαν. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής μόλις στο 2ο λεπτό δοκίμασε να πλασάρει τον τερματοφύλακα της Αλκμαάρ ο οποίος όμως ακούμπησε ελάχιστα την μπάλα και την έστειλε στο αριστερό του δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό ήταν ακριβώς το ίδιο με την Φέγενορντ να έχει την μπάλα στα πόδια της αλλά να μην φτιάχνει φάσεις, εκτός κι αν αποφασίσει ο Τίμπερ να σουτάρει, κάτι που έκανε στο 75ο λεπτό όταν τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Ράιαν.

Ο Παυλίδης έδωσε τρομερές μάχες, έτρεξε πάρα πολύ, αλλά δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο για να σκοράρει, το ίδιο και ο “συγκάτικός” του στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερς Χιμένες για την Φέγενονρντ. Το παιχνίδι τελείωσε στο 1-0 με τον Τίμπερ να ειναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής.