Αϊντχόφεν-Φέγενορντ: Δύο δοκάρια σε ένα λεπτό οι γηπεδούχοι (video)
Άλμερε Σίτι-Φέγενορντ 0-1: Εκπληκτικό γκολ ο Μίντεχ (video)
Feyenoord - Ποδόσφαιρο

Feyenoord - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Φορτούνα Σιτάρντ – Φέγενορντ 0-1 : Κράτησε το πρεστίζ και την αίγλη των “αστεριών” (highlights)
Με γκολ του Σλοβάκου Χάντσκο από το 18ο λεπτό η Φέγενορντ νίκησε στο Σιτάρντ με 1-0 διατηρώντας με ασφάλεια τη 2η θέση που οδηγεί στο Τσάμπιονς λιγκ. Ο Σιόβας στο 60' μοιραίος παίκτης της Φορτούνα!
video
Χέρενφεϊν – Φέγενορντ 2-3 : Η τύχη βοήθησε τους δυνατούς κι όχι τους τολμηρούς! (highlights)
Δύσκολα όσο δείχνει το τελικό 2-3 επικράτησε η Φέγενορντ στο Χέρενφεϊν. Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδουχοι με τον Γερμανό Κέλερτ (17', 65') όμως η ομάδα του Ρότερνταμ που είχε την (φλύαρη) υπεροχή ανταπέδωσε με τους Βίφερ (37'), Παϊσάο (74') και Ουέντα (88')
video
Αϊντχόφεν – Φέγενορντ 2-2 : Μοιρασιά στα “σημεία” με χαρούμενους τους γηπεδούχους! (highlights)
Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής στο Αϊντχόφεν, όπου η πρωτοπόρος PSV κινδύνευσε βάσιμα να χάσει το αήττητό της, κόντρα σε μια πεισματάρα αλλά κι απρόσεκτη Φέγενορντ!
video
Αλκμάαρ – Φέγενορντ 0-1 : Νίκη για τα “αστέρια” κόντρα στη φλυαρία! (highlights)
Το γκολ του Βάιφερ στο 5ο λεπτό, ήταν αρκετό ακόμα και σ΄ αυτή τη μέτρια Φέγενιρντ να φύγει με τους τρεις βαθμους από το Αλκμάαρ, κόντρα σε μια ομάδα που είχε τις ευκαιριες - κυρίως στο πρώτο ημίχρονο - αλλά και όχι την ουσία για να πάρει κάτι από το ματς!
video
Φέγενορντ – Ναϊμέγκεν 2-2: Ισοπαλία… “ταφόπλακα” για τους Πρωταθλητές (highlights)
Αν και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων η Φέγενορντ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Ναϊμέγκεν η οποία κατάφερε με δύο γκολ στις ελάχιστες φορές που πέρασε τη σέντρα να κάνει το 2-2 και να πάρει μία μεγάλη για βαθμολογικούς