Βααλβάικ – Φέγενορντ 0-1: Νικήτρια σε ένα κακό ματς (hls)

Μια εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντανίλο έδωσε την νίκη στην Φέγενορντ σε ένα αρκετά κλειστό παιχνίδι.

Η Βααλβάικ υποδέχτηκε την Φέγενορντ στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Eredivisie με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την νίκη με τελικό σκορ 1-0 και σκόρερ τον Βραζιλιάνο επιθετικό Ντανίλο.

Το ματς κινήθηκε σε χαμηλούς ρυθμούς ειδικά στο πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες ευκαιρίες και γενικά την άμυνα των γηπεδούχων να είναι σωστά στημένη και να δημιουργεί προβλήματα στην ομάδα του Σλοτ που δεν μπορούσε να την διασπάσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα άλλαξε με την είσοδο του Βάλεμαρκ ο οποίος ήταν αρκετά κινητικός και βοήθησε πάρα πολύ στο να “ξεκλειδώσει” η άμυνα της Βααλβάικ. Μάλιστα ο επιθετικός της Φέγενορντ κέρδισε και το πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ντανίλο και έκρινε και την αναμέτρηση. Στους επτά βαθμούς πλέον οι φιλοξενούμενοι ενώ η ομάδα του Όουστινγκ παρέμεινε στους δυο.