Copa America: Εύκολο βράδυ για την Παραγουάη (vid)

Η Παραγουάη νίκησε 3-1 τη Βολιβία, στην πρεμιέρα των δυο ομάδων στο Copa America.

Οι Βολιβιανοί προηγήθηκαν με το πέναλτι του Έργουιν Σααβέντρα στο 10’, όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Τζάουμε Κουέγιαρ. Η Παραγουάη εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα και κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Αλεχάντρο Ρομέρο ισοφάρισε στο 62’ για τους τυπικά γηπεδούχους, ενώ ακολούθησαν δυο γκολ από τον Άνχελ Ρομέρο στο 65’ και στο 80’, με τα οποία η Παραγουάη έφτασε στο τελικό 3-1. Στο 79-21 η κατοχή της μπάλας στην αναμέτρηση, με την Παραγουάη να έχει έντεκα τελικές στην εστία σε 34 προσπάθειες, έναντι δυο της Βολιβίας σε συνολικά τέσσερις. Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης, στο παραπάνω βίντεο.