Γουότφορντ-Μπρέντφορντ 1-1: Κρίθηκε στα… πέναλτι (hls)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Γουότφορντ με τη Μπρέντφορντ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 1-1.

Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς έφτασε το 34 βαθμούς μετά από αυτή την ισοπαλία με τις “μέλισσες” να ακολουθούν με δύο πόντους λιγότερους.

Στο πρώτο μέρος η Μπρέντοφρντ ήταν ανώτερη χάνοντας τέσσερις ευκαιρίες για να σκοράρει, με τη σημαντικότερη να είναι το δοκάρι του Άιβαν Τόουνι στο 36ο λεπτό.

Η Γουότφορντ κέρδισε πέναλτι στο 57′ σε μαρκάρισμα του Πίνοκ πάνω στον Σαρ με τον αμυντικό των φιλοξενούμενων να αποβάλλεται στο 58′ και τον Τρόι Ντίνι στο 60′ με το τέταρτο φετινό του τέρμα να ανοίγει το σκορ.

Τρία λεπτά αργότερα όμως ήρθε η απάντηση της Μπρέντφορντ όταν ο Καμπασέλε έκανε χέρι σε σουτ του Γένσεν μέσα στην περιοχή με τον Λίνινγκτον να δίνει το πέναλτι και τον Άιβαν Τόουνι να σκοράρει για 16η φορά φέτος στην Championship και να κρατήσει την ομάδα του για 12 παιχνίδι δίχως ήττα με 5 νίκες και 7 ισοπαλίες.

Στο 82′ ο Πέριτσα σκόραρε με κεφαλιά, όμως το γκολ του Κροάτη ακυρώθηκε ως off side.