Μπόχουμ – Βέρντερ Βρέμης 0-2 : Όπου… «φτωχός» και η μοίρα του! (hls)

Με δύο γκολ του Φέλκρουγκ στα τελευταία λεπτά η Βέρντερ νίκησε με 2-0 στο Μπόχουμ κρατώντας τους γηπεδούχους καθηλωμένους στην ουρά της βαθμολογίας! Δύο γκολ ακυρώθηκαν , μέσω VAR, από τους γηπεδούχους

Στα τελευταία λεπτά κατάφερε η Βέρντερ να φύγει με τους βαθμούς της νίκης στην έδρα της ουραγού της βαθμολογίας και πιο αδύναμου… κρίκου αυτή τη στιγμή στην Μπουντεσλίγκα!

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Πάντως οι γηπεδούχοι δεν ήταν δα και τόσο χειρότερη ομάδα από τους αντιπάλους τους!
Ξεκίνησαν με ενθουσιασμό φθάνοντας κοντά στο γκολ στην αρχή, που όμως δεν το πέτυχαν!
Η Βέρντερ ισορρόπησε μετά το 25λεπτο και στο 41’ άγγιξε το γκολ αλλά το δυνατό σουτ του Σμίντ βρήκε στο δοκάρι.
Στην επανάληψη έγινε ένα ισορροπημένο ματς όπου στο φινάλε του έπαιξαν ρόλο οι λεπτομέρειες!
Στο 81’ η Μπόχουμ σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε με το VAR να «επισημαίνει» τη μπάλα στο χέρι του Χόφμαν.
Πέντε λεπτά αργότερα ο Φέλκρουγκ με κεφαλιά έκανε το 0-1 σε μια από τις λίγες φάσεις που ο Έλληνας αμυντικός Λαμπρόπουλος, δεν μπόρεσε να τον «αναχαιτήσει»!

Στο 90’ ο Λαμπρόπουλος προσπαθώντας να αποτρέψει τον Μπερκ να σκοράρει τον ανέτρεψε.
Το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Φέλκρουγκ και κάπου εκεί ολοκληρώθηκε η παράσταση με τη Μπόχουμ να μην ευχαριστιέται ούτε το γκολ της… τιμής, που πέτυχε ο Μάσοβιτς αλλά ακυρώθηκε κι αυτό καθώς «συνελήφθη» από το VAR σε θέση οφσάϊτ νωρίτερα ο Χόφμαν!
Πέντε ήττες σε ισάριθμα ματς η Μπόχουμ, αήττητη και πιο αξιόπιστη εκτός έδρας η Βέρντερ από το ξεκίνημα της σεζόν με δύο νίκες και μια ισοπαλία!